Kaip sutaupyti pinigų vasarą?
- 2024-09-04
- 2 min skaitymo
- 664 perskaitymų
Daugiau pinigų galima turėti įvairiais būdais: daugiau uždirbti, priversti pinigus “dirbti” arba tiesiog mažiau išleisti. Tačiau taupaus gyvenimo žinovai tvirtina, kad sutaupyti galima kiekviename žingsnyje bet kuriuo metų laiku. Tačiau ar susimąstėte, kur galite sutaupyti vasarą?
Toliau mes dalinamės keliais patarimais, kaip jūs šią vasarą galite sutaupyti keletą papildomų šimtinių, kurios tikrai nepamaišys. Juk taupymas turi būti paprastas!
1. Pramogos gryname ore
Vasarą norite kuo daugiau laiko praleisti lauke ir mėgautis vasariška šiluma. Sportuojantys galite ir sutaupyti: tiesiog reikia sporto klubo abonementą pakeisti vasariškomis sporto šakomis lauke ir jūsų piniginė pasipildys ne mažiau nei šimtu eurų.
Be to, ar norite laiką leisti mažai vėdinamoje sporto klubo salėje, kai už lango puikus oras ir turite visas galimybes praleisti laiką sportuodami gamtoje ir sudeginti daugiau kalorijų? Taupymas dar niekad nebuvo toks paprastas.
2. Dažniau važiuokite dviračiu
Aktyviau mindami dviračio pedalus galite sudeginti apie 600 kalorijų. Dviratis – tai nauda sveikatai ir piniginei. Pakeisdami dviračiu viešąjį transportą ar automibilį – džiaugsis net tik kūnas, bet ir „kišenė“, sumažės išlaidų degalams ir būsite sveikesni.
3. Vandens pramogos
Karštą vasaros dieną didžiulis malonumas įšokti į gaivų vandens telkinį. Beje – plaukimas yra vienintelė sporto šaka, kuri tuo pačiu metu kūną stiprina ir atpalaiduoja. Kuo daugiau laiko šią vasarą praleisite vandenyje, tuo būsite sveikesni ir energingesni. Taip pat ir sutaupysite, nes nereikės išlaidauti perkant brangius, organizmą stiprinančius vaistinius preparatus.
4. Išnaudokite vasaros laiką
Ir vasaros laikas gali padėti sutaupyti. Vasaros laiko esminis tikslas – efektyviai ir racionaliai išnaudoti dienos šviesą. Ilgesnis šviesus paros metas tampa kur kas patogesniu kasdieniniams darbams atlikti ir suteikia galimybę ilgiau naudotis dienos šviesa. Nors pradžioje dažnai susiduriate su sunkumais anksčiau keltis, bet galite įžvelgti ir teigiamą pusę – tai proga sutaupyti elektros energijos.
Beje, ar žinojote, jog pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos 1784 m. iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas? Tačiau vasaros laiką valstybės pradėjo „sukioti“ tik 20 amžiaus pradžioje. Sezoninį laiką naudoja apie 100 pasaulio valstybių. Lietuva – viena iš jų.
5. Spręskite matematinius galvosūkius
Liaudies išmintis sako, kad pinigai “mėgsta būti skaičiuojami”. Pinigų sutaupo daugiau tie, kurie moka skaičiuoti. JAV atliktų mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad mokykloje įgytas matematinis išsilavinimas yra susijęs su suaugusio žmogaus finansine padėtimi.
Geresnės tiksliųjų mokslų žinios suaugusiems žmonėms padeda išvengti brangiai kainuojančių finansinių klaidų. Skaičiavimo įgūdžių stokojantys žmonės skolinasi daugiau, skolas grąžina ne taip drausmingai, mažiau taupo ir sukuria mažiau turto.
Ką galite padaryti jūs? Galvosūkiai. Važiuodami prie jūros ar ežero, nepamirškite įsimesti matematinius įgūdžius lavinančių galvosūkių ir uždavinių. Dviguba nauda – ir taupymas, ir naudingas laiko praleidimas.
6. Atostogaukite pavasarį
(Jei neturėjot pavasarinių atostogų šiemet, būtinai pasiplanuokite jas kitąmet!) Atostogauti ne vasaros metu bus naudos ne tik jūsų sveikatai, bet ir piniginei. Kelionių ekspertai įsitikinę, kad paankstinti atostogas pavasarį verta. Jei tik turite galimybę pasirinkti atostogų laiką, neabejokite, pavasarį atostogaudami išvengsite turistų antplūdžio ir alinančio karščio, mažiau sumokėsite už kelionę ir nakvynę bei maitinimą viešbučiuose svečioje šalyje.
Be to, atostogaujant pavasarį jūs pasitiksite vasarą labiau pailsėję, motyvuoti ir energingesni!